Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.
Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.
Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.
Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.
Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.
Stejně jako u lidí se i na zubech psa tvoří zubní plak, z něhož se po čase vyvine zubní kámen. U malých a trpasličích plemen to bývá často již během prvního až druhého roku života.
Varovným signálem je silný a nepříjemný zápachu z tlamičky. Vzniklý zubní kámen je velmi závažným zdrojem infekce pro celý organismus. Dochází k neustálému polykání velkého množství baterií a hlavně k pronikání bakterií zanícenou dásní do krevního oběhu. Tím je velmi zatížen celý organismus což se projevuje únavou a celkovým zhoršením vitality. Může však dojít i k závažným onemocněním vnitřních orgánů, především srdce, jater a ledvin. Zubní kámen také způsobuje tlak na lem dásně, čímž dochází k odhalování krčků zubů. Ty se pak stávají vstupní branou infekce ke kořeni zubu a do mezizubního prostoru. S přibývajícím množstvím zubního kamene jsou i kořeny zubů více odhalovány a vzniká paradentóza s následným uvolněním a vypadáváním zubů.
Kontrola zubů a dutiny ústní by proto měla být prováděna pravidelně nejméně jednou ročně, což standardně u nás provádíme při každé návštěvě i při prohlídce před vakcinací.
Pokud se u Vašeho miláčka objeví zubní kámen, je potřeba jej odstranit. Vzniklý zubní kámen již nemá smysl ošetřovat čištěním zubním kartáčkem a enzymatickou pastou. Je nutné jej odstranit zubním ultrazvukem v celkové lehké anestezii.
Anestézii volíme dle věku pacienta, jeho celkového zdravotního stavu a hmotnosti. Rizika minimalizujeme přípravou a poučením majitele před zákrokem i po něm.
Po odstranění zubního kamene ultrazvukem je nutné dásně postižené zánětem přeléčit vhodnými léky. Následně doporučujeme zuby ošetřovat pravidelně zubním gelem s chlorhexidinem pro oddálení usazování zubního kamene. Jako další preventivní opatření je možné zvolit ke krmení takový typ granulí, které jsou speciálně vyvinuté pro prevenci vzniku zubního kamene. Existuje i množství pamlsků, které obsahují enzymy zpomalující usazování zubního kamene a hračky, které jsou k tomuto účelu doporučovány.
Na ošetření chrupu vašeho zvířátka se prosím telefonicky objednejte.
Od 1. 5. 2022
NESLOUŽÍME POHOTOVOSTNÍ SLUŽBY
Využijte pohotovost na VFU
Brno, Palackého 1, Brno www.vfu.cz
Ordinační hodiny
Po - Pá: 8:00 - 18:00
So: 9:00 - 12:00
Ne: 10:00 - 12:00
Státní svátky ZAVŘENO
Copyright © 2016 Veterinární klinika AAnimalCare | www.veterina-zlin.cz