Pozor! Od 1. 6. měníme provozní dobu!Aktuální dobu naleznete zde

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Cestování se psem autem

Zpět na všechny novinky

Řada chovatelů psů se při cestování se svým čtyřnohým společníkem autem potýká s řadou nepříjemných problémů. Psi často bývají neklidní, hlasitě se ozývají, zvrací. Těmto problémům lze předcházet pomocí několika opatření. Patří sem postupné navykání psa na cestování. Cestování by alespoň občas mělo být spojeno s nějakým příjemným zážitkem – např. cesta ke známým, kteří Vašeho psa milují a rozmazlují ho kdykoli k nim přijedete. Během delších cest dělejte drobné přestávky, pejska vyvenčete, pohrajte si s ním. Psům velkých plemen nepodávejte před cestou krmivo, případně krmte po malých dávkách. Zajistěte dostatek tekutin. Psy malých plemen je vhodné převážet v přepravce.

Někteří psi trpí při jízdě autem tzv. cestovní nemocí – kinetózou. Klinické příznaky kinetózy zahrnují zrychlené dýchání, zvýšené slinění, zvracení a neklid. Citlivější jsou štěňata a mladí psi. Příčinou kinetózy je dráždění rovnovážného ústrojí, které neodpovídá zrakovým vjemům při neustálých změnách směru pohybu. Ke kinetózám přispívá i strach z dopravního prostředku. Existuje řada přípravků, které pomáhají tomuto problému předcházet:

1) Přírodní přípravek na bázi theaninu, což je aminokyselina obsažená v zeleném čaji, která přispívá ke zklidnění a k pocitu pohody, přitom nevyvolává otupělost ani ospalost. K dostání je ve formě tablet se sýrovou příchutí.

2) Přírodní přípravek obsahující tryptofan. Tryptofan je esenciální aminokyselina a prekurzor (״předchůdce״) serotoninu – hormonu dobré nálady. Tryptofan se někdy používá i u lidí jako náhrada syntetických antidepresiv. Tento produkt se vyrábí ve formě tablet a kapek a je vhodný pro psy i pro kočky.

3) Syntetický psí feromon. Jedná se o látku, kterou přirozeně vylučuje mléčná žláza kojící feny. Tyto feromony uklidňují štěňata, zvláště v neznámém prostředí a při setkávání se s novými podněty. Zklidňující účinek mají i na dospělá zvířata. Na trhu je k dostání ve formě spreje. Obdobný produkt existuje i pro kočky.

4) Veterinární léčebné přípravky. Po konzultaci s veterinářem lze použít buď
a) Přípravek ve formě tablet působící proti zvracení (působí přímo na centrum pro zvracení v prodloužené míše). Lék lze podávat psům od 16 týdnů věku, před podáním tablety se doporučuje podat malý pamlsek nebo lehké jídlo.
b) Přípravek ve formě gelu či tablet, který zklidňuje zvířata a působí proti kinetózám. Nevýhodou tohoto léku je poměrně silná sedace (útlum, ospalost), která může u některých jedinců přetrvávat i dva až tři dny. V každém případě doporučujeme tuto problematiku konzultovat s veterinárním lékařem.

 

Od 1. 5. 2022
NESLOUŽÍME POHOTOVOSTNÍ SLUŽBY

Využijte pohotovost na VFU
Brno, Palackého 1, Brno www.vfu.cz

Ordinační hodiny

Po - Pá: 8:00 - 18:00
So: 9:00 - 12:00
Ne: 10:00 - 12:00

Státní svátky ZAVŘENO

Royal Canin

Fortify

Kde nás najdete